Motorlu Taşıtlarla Yolculuk Yaparken Uyduğunuz Kurallar Nelerdir?

Meraklı

Paylaşımcı Üye
Moderatör
Bilgiler
Tepki
3,234
Meslek
Webmaster
Medeni Hal
Evli
Merhaba,

Motorlu taşıtlarla yolculuk yaparken uyduğunuz kurallar nelerdir? Hakkında kısaca bilgi yazınız.

• Beğen
Reactions: ForumCaddesi

ForumCaddesi

Paylaşımcı Üye
Süper Moderatör
Bilgiler
Tepki
23
Meslek
Moderatör
Medeni Hal
Evli
Merhaba,

Motorlu taşıtlarla yolculuk yaparken uyduğunuz kurallar nelerdir? Hakkında kısaca bilgi yazınız.

Merhaba,
  1. Emniyet kemerimi takıyorum
  2. Trafik ışık ve işaret ve levhalarına uyuyorum
  3. Uykusuz yola çıkmıyorum
  4. Diğer sürücülere saygılı davranıyorum
Bu davranışlar sayesinde trafikte olumsuz bir durum engellenmekte hem kendimin hem de diğer araç sürücülerinin hayati tehlike atlatmalarının önüne geçilmektedir.

1. Trafik kazasına sebep olmamak için neler yapılmalıdır?
  1. Yorgun, uykusuz iken trafiğe çıkılmamalı, trafikte dikkat dağıtıcı unsurlarla ilgilenilmemeli
  2. Trafiğe çıkacak motorlu araçların bakımları zamanında yapılmalı. Eksiği ve hasarı olan taşıtlar ile trafiğe çıkılmamalı
  3. Kara yollarının bakımı ve onarımı yapılmalı. Gerekli durumlarda işaretleme ve aydınlatma önlemleri alınmalı
  4. Olumsuz hava koşullarına karşı (aşırı kar yağışı, sis, don ve buzlanma olduğu zamanlarda) önlem alınmalıdır
2. Emniyet kemeri ve çocuk güvenlik koltuğu kullanmanın amacını açıklayınız

Motorlu taşıtlarda sabitlenmemiş eşyalar ani hız değişimlerinde yerlerinden savrularak araç içindekilere zarar verebilir. Bu nedenle emniyet kemeri kullanılmalı ve varsa çocuk güvenlik koltuğu kullanılmalıdır.

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!