Yapı Unsurlarına Ve Anlatım Özelliklerine Uygun Bir Hikaye Yazınız

Meraklı

Paylaşımcı Üye
Moderatör
Bilgiler
Tepki
3,235
Meslek
Webmaster
Medeni Hal
Evli
Merhaba,
Yapı unsurlarına ve anlatım özelliklerine uygun bir hikâye yazınız. Yazdığınız hikâyeleri arkadaşlarınızla değiştirerek yapı unsurları ve anlatım özellikleri bakımından değerlendiriniz.. Hakkında kısaca bilgi yazınız

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Reactions: ForumCaddesi

ForumCaddesi

Paylaşımcı Üye
Süper Moderatör
Bilgiler
Tepki
23
Meslek
Moderatör
Medeni Hal
Evli
Merhaba,
Yapı unsurlarına ve anlatım özelliklerine uygun bir hikâye yazınız. Yazdığınız hikâyeleri arkadaşlarınızla değiştirerek yapı unsurları ve anlatım özellikleri bakımından değerlendiriniz.. Hakkında kısaca bilgi yazınız

Merhaba,

Memurcuklar

İnsan yaşamında yapacağı işi iyi seçmeli. Sonra bir ömür boyu mutsuz olabilir. Mahmut o gün işe giderken aklından geçen tam da buydu. Küçükken hep memur olmak bir an önce maaş alıp yaşamak istemekteydi. Bu yüzden de hiç eğlenememiş hep çalışmış hep kendinden fedakarlık etmişti. Ama bugün anlıyordu ki bir yaşamı boşuna yaşamış hep borç harç içinde hiçbir zaman dinlemeden ömrünü tamamlayacaktı. Ta ki o gün kafasına düşen kiremitten aldığı cesaretle istifa edene kadar. O artık özgür biriydi.

Dostluk Çiçekleri

Bir zamanlar iki komşu, Mehmet ve Ahmet, yan yana bahçelerinde yaşardılar. Her ikisi de bahçelerini özenle yetiştirir ve renkli çiçeklerle süslerdi. Birbirlerinin bahçelerini kıskanmazlar, tam tersine birbirlerinin çiçeklerine hayranlıkla bakarlar, güzel bahçelerini dostlukla paylaşırlardı.

Ancak bir yaz, ağaçlardan düşen yaprakların çiçekleri örtmesi sonucu bahçeleri solmaya başladı. Mehmet ve Ahmet, bahçelerini eski görkemli haline getirmek için birlikte çalışmaya karar verdiler. Birlikte toprak kazdılar, yeni çiçekler ektiler ve suladılar. Her sabah ve akşam, bahçelerindeki çiçeklerin bakımını yaparken keyifli sohbetler ediyorlardı.

Zamanla, bahçeleri yeniden canlandı. Her iki bahçede rengarenk çiçeklerle doluydu ve komşular arasındaki dostluk daha da güçlendi. Mehmet ve Ahmet, çiçeklerin yanı sıra gerçek bir dostluğun ne kadar değerli olduğunu da anladılar. Bahçeleri sadece renklerle değil, aynı zamanda samimi bir arkadaşlığın güzellikleriyle doluydu.

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!